Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań ma być poprawa stanu zdrowia ludzi.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021r., jest „Budowanie  sprawiedliwszego i  zdrowszego  świata dla wszystkich”.

Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 . Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu  do leczenia, a przede  wszystkim rolę personelu medycznego w czasie pandemii.

My też możemy zrobić coś dla innych ludzi poprzez zachowanie dystansu, noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i przestrzeganie wszystkich obostrzeń. Każdy z nas powinien podejmować działania w swoim otoczeniu, poprzez uprawianie sportu, dostosowanie odpowiedniej diety do swojego organizmu, badać się i zachęcać innych do badań profilaktycznych.

Może Ci się również spodoba

UWAGA !

Przedszkole ma zawieszone zajęcia do 18 kwietnia.

Pozostałe oddziały kontynuują naukę zdalną również do 18 kwietnia.

                                                                                                                           dyr Irena Baciak

 

Translate »
Zmiana czcionki