XVIII Tydzień Bibliotek

to hasło promujące Tydzień Bibliotek w roku 2021. Pozwala ono myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie. Biblioteki to miejsca wyjątkowe. To nie tylko zgromadzone zbiory, ale przede wszystkim to „świątynie książek”. Warto zapamiętać, że wszystko czego szukamy, znajdziemy w bibliotece.

W naszej szkole również obchodziliśmy Tydzień Biblioteki. Uczniowie klas I, II byli pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Chętnie wykonywali zadania, które przygotował dla nich „Książkoduszek”.
W nagrodę otrzymali dyplomy i zakładki do książek wykonane przez asystentów biblioteki. Pozostali zaangażowali się w obchody Tygodnia Bibliotek poprzez przebieranie się w postacie z ulubionych bajek, odgrywanie ról w teatrzyku, czytanie na łonie natury, pisanie wierszy. Uczniowie klas V-VIII wyszukiwali cytaty odzwierciedlające rolę książki, biblioteki i czytania w naszym życiu.

Nikt nie rodzi się czytelnikiem – uczymy się tego w dzieciństwie.Czytanie uczy myślenia, daje wiedzę, pobudza wyobraźnię, rozwija wrażliwość moralną, pomaga zrozumieć siebie, innych ludzi i świata. Czytanie zbliża dorosłych i dzieci. Korzyści, które płyną z głośnego czytania dzieciom w każdym wieku są nieocenione.

Młodsze przedszkolaki podczas tygodnia bibliotekarza wcierały się

w różne role z baśni i bajek. Dzięki którym mogły lepiej poznać tematykę czytanego tekstu, a jednocześnie było to świetnym pomysłem na spędzenie czasu.

Możesz również polubić…

Translate »